Nowa 5 Dzielnica Kraków - budowa I etapu mieszkaniowego od CNT

Forum o postępach budowy I etapu inwestycji Nowa 5 Dzielnica w Krakowie. Zdjęcia z budowy, opinie o wykonywanych pracach i dyskusja na forum.

Moderator: grzes

megi
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, 11:41

Nowa 5 Dzielnica Kraków - budowa I etapu mieszkaniowego od CNT

Postautor: megi » 14 sty 2017, 21:15

Nie wiem czy ktoś słyszał, ale są pierze informacje o tym, kto miałby budować I etap nowego osiedla i kiedy prace miałyby być zakończone :) Wreszcie mamy jakieś konkrety. Deweloper Centrum Nowoczesnych Technologii (CNT) podpisało umowę na wykonanie 4 pierwszych budynków I etapu osiedla Nowa 5 Dzielnica w Krakowie - adres Wrocławska 53. Wykonaniem budynków A2 i A3 ma się zająć jako generalny wykonawca Eiffage Polska Budownictwo - niewiele mi to mówi, ale pewnie można by o nich czegoś poszukać :) Chyba bardziej znany jest wykonawca budynków A4 i A5, bo tam jako generalny wykonawca ma pracować Budimex, czyli firma dosyć dobrze znana w Krakowie i nie tylko. Przekazanie placu budowy w obu przypadkach ma się odbyć już 16 stycznia 2017 roku, więc "za chwilę". W takim razie może ktoś wrzuci jakieś zdjęcia, jak tylko zobaczy początek prac :?:

Co ciekawe, przy okazji były też podane ceny i terminy, swoją pracę Eiffage Polska ma zakończyć w maju 2018 roku, co ciekawe także Budimex ma ten sam termin ukończenia prac. Pierwsza firma ma wziąć za swoją pracę 36 mln złotych, druga natomiast 54,8 mln złotych - obydwie podane kwoty są kwotami netto :) Natomiast za kupione działki, CNT zapłaciło w tamtym roku 62 mln złotych - dokładnie za 5,4 ha, więc z grusza można sobie policzyć ile ich będzie kosztowała budowa i grunt (choć pod ten etap inwestycji wykorzystają mniej więcej jego 1/3, więc sporo im jeszcze zostanie).

Wróć do „Budowa I etapu inwestycji Nowa 5 Dzielnica Kraków”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości