Stawianie kondygnacji I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków

Postępy na budowie inwestycji mieszkaniowej 5 Dzielnica powstającej przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie budowanej przez LC Corp.

Moderator: grzes

megi
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, 11:41

Stawianie kondygnacji I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków

Postautor: megi » 07 sie 2015, 19:32

Chyba już czas zakończyć wątek o pracach prowadzonych w wykopie :) Jak widać na poniższych zdjęciach, zalewana jest już płyta nad poziomem minus jeden, a to oznacza, że teraz rozpoczną się prace przy budowie kolejnych kondygnacji tego budynku :)

Obrazek
Prace idą szybko, a deweloper LC Corp chyba się spieszy, bowiem roboty trwały nawet w sobotę (w taki dzień zostały wykonane te zdjęcia. Powyżej widać pompę do betonu oraz robotników prowadzących prace.

Obrazek
W tle poza budową widać Urząd Marszałkowski Miasta Krakowa, bowiem w jego sąsiedztwie powstaje inwestycja mieszkaniowa 5 Dzielnica.

Obrazek
Jeszcze jedno zdjęcie przedstawiające świeżo zalaną częściowo płytę nad poziomem garażu podziemnego, ale tym razem widzianą od południowego wschodu :)

Nowy
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2015, 12:07

Re: Stawianie kondygnacji I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków

Postautor: Nowy » 26 sie 2015, 23:31

Tym razem mi udało się wybrać w okolice budowy, żeby zobaczyć, jak idą pace :) Muszę przyznać, że ich stan całkiem pozytywnie mnie zaskoczył, patrząc na zdjęcia, które zostały wcześniej opublikowane. Minęły niecałe 3 tygodnie, a cała płyta jest już chyba zalana, a nad nią rosną ściany :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zdjęcia były robione dzisiaj, jakoś przed 19, a tam cały czas trwała robota, gruszki z betonem jeździły, robotnicy się uwijali. Widać, że zależy im na tym, żeby wszystko sprawnie posuwało się do przodu. Byle pogoda u schyłku lata i w jesieni była dobra, żeby mogła powstawać 5 Dzielnica przy Wrocławskiej ;)

iti
Posty: 20
Rejestracja: 29 cze 2015, 20:00

Re: Stawianie kondygnacji I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków

Postautor: iti » 31 paź 2015, 19:56

Zdaje się, że budowa idzie całkiem nieźle, udało mi się odwiedzić ostatnio okolice Wrocławskiej i budowa 5 Dzielnicy ma się całkiem nieźle :)

Obrazek

Powyżej postępy jakie robi deweloper LC Corp na budowie inwestycji 5 Dzielnica od strony ulicy Racławickiej i Wrocławskiej. Widać, że nad pierwszym piętrem tej inwestycji została jeszcze tylko płyta do uzbrojenia i zalania.

Obrazek

Podobnie sprawy się mają od strony ulicy Racławickiej, tam też większość elementów pierwszego piętra jest już gotowa, choć po lewej stronie widać tam jeszcze, takie, które są w deskowaniu.

Obrazek

A tu od strony ulicy Wrocławskiej - tu także widać pierwsze piętro. Nad wszystkim widać też ramię pompy do betonu, czyli cały czas się on tam leje :)

Obrazek

No i jeszcze rzut z bliska, tu widać trochę więcej szczegółów. Tu także widać sporo nadal nie złożonych deskowań, w każdym razie wydaje się, że prace idą całkiem nieźle :D

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

Re: Stawianie kondygnacji I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków

Postautor: michzio » 17 gru 2015, 14:14

Ma ktoś jakieś nowe fotki z budowy :) albo jeszcze lepiej nagranie z drona (ostatnio widze, że sa one popularne.

megi
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, 11:41

Re: Stawianie kondygnacji I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków

Postautor: megi » 29 gru 2015, 12:57

A na naszej stronie na Facebooku (zapraszamy do polubienia) pojawiło się dzięki jedne z użytkowniczek (dzięki :!: ) nowe zdjęcie obrazujące stan tej budowy :D Jest nieźle, zobaczcie sami :!: Macie może więcej fotek :?:

Obrazek

iti
Posty: 20
Rejestracja: 29 cze 2015, 20:00

Re: Stawianie kondygnacji I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków

Postautor: iti » 02 sty 2016, 17:22

Świetne to zdjęcie, czyżby było robione z okna Urzędu Marszałkowskiego :?: W każdym razie widać mniej więcej, jak będzie w przyszłości wyglądał ten budynek inwestycji 5 Dzielnica. Jak dla mnie nieźle :) Choć trochę mnie martwi to, że "podwórko" otwiera się na północ, a nie na południe. Czy w związku z tym nie będzie nieco za mało doświetlone :?: No chyba, że większość mieszkań będzie tam dwustronnych... Jak myślicie :?:

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

Re: Stawianie kondygnacji I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków

Postautor: michzio » 03 sty 2016, 0:24

ja brałem od zachodu ostatecznie.... bo od wschodu postawią w odległości 5-10m kolejny blok. Od południa droga, od północy ciemno bo nie dość, że od północy to jeszcze od wschodu i zachodu osłonięte. Dziedziniec od wschodu też osłonięty. Od zachodu w sumie wypada na urzędzie marszałkowskim będzie można się z urzędnikami przywitać przez okno. Na szczęście o 17 zmykają chyba do domu i nie będa podglądać jak się światło zaświeci :lol: Pewnie drugi etap z widokiem na tory będzie dużo lepszy. Choć tam też mogą kiedyś zburzyć Fortece - ścianki wspinaczowe i postawić jakiś bloczek :lol:
Tak sie zastanawiam czy nie sensowniejszy byłby ten blok odwrócony o 180 stopni. Wtedy wewnętrzny dziedziniec byłby lepiej doświetlony, mieszkania byłyby głębiej od ulicy :roll: Choć też miałoby to wady. Przydałoby mi się jakieś zdjęcie lotnicze lub takie które pozwalałoby realnie oszacować odległość tego bloku i mieszkań od skrzyżowania Wrocławska/Racławicka. :D Zastanawiam sie czy uda mi się nie wypaść z widokiem na to skrzyżowanie :)

iti
Posty: 20
Rejestracja: 29 cze 2015, 20:00

Re: Stawianie kondygnacji I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków

Postautor: iti » 03 sty 2016, 21:55

No właśnie o tym samym pisałem wyżej, że pewnie byłoby trochę lepiej, jakby podwórko było od południa, żeby było dzięki temu lepiej doświetlone, no ale widać były jakieś względy, które o tym zdecydowały. Tak czy inaczej, myślę, że w tym budynku wystawa zachodnia to jednak najlepszy wybór. Ciekawe jak to będzie wyglądało w przypadku mieszkań na najwyższych piętrach, czy przewyższą urząd, choć wydaje mi się, że nie. No i wato pamiętać o tym, że w perspektywie kilku lat prawdopodobnie urząd marszałkowski w Krakowie przeniesie się w okolice Ronda Grzegórzeckiego, gdzie ma powstać nowy ratusz marszałkowski. Ciekawi mnie właśnie co ulokuje się w budynku przy Racławickiej ;)

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

Re: Stawianie kondygnacji I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków

Postautor: michzio » 03 sty 2016, 22:03

No mam nadzieje, że w urzędzie pozostaną jakieś biura a nie mieszkania :) bo jednak zaletą biur jest to, że kończą pracę o tej 17 czy 18 godzinie kiedy zapala się światło :lol:

MarcinJ
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2015, 21:34

Re: Stawianie kondygnacji I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków

Postautor: MarcinJ » 14 sty 2016, 13:22

Szybko idzie stawianie pierwszego etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie. Chwilę mnie tam nie było, a już konstrukcja tego bloku zaczyna nabierać realnych kształtów :)

Obrazek

Powstają już ściany 4 piętra budynku, jak widać są odlewane ze zbrojonego betonu.

Obrazek

Ale to nie jest jedyny materiał, który jest używany na budowie. Poza betonem, widać tam już także białe pustaki silikatowe. Ale pojawiają się one nie tylko na parterze, ale także na wyższych kondygnacjach.

Obrazek

Z tego co wiem, to jest to całkiem dobry materiał budowlany, który raczej nie sprawia problemów. Ma też kilka zalet, np. nieźle tłumi dźwięk, wspomaga regulację wilgotności w pomieszczeniach, a do tego także jest nieprzyjazny dla grzybów :)

Obrazek

Na dole mają znaleźć się lokale usługowe, będą tam się znajdowały lokale usługowe. Na pewno przydadzą się w tej okolicy :) Spora odległość od samej Wrocławskiej daje nadzieję, na dosyć szeroki chodnik w tej okolicy, miejmy nadzieję, że całego miejsca nie zajmie tam parking :)

Obrazek

A tu pompa do betonu, który cały czas się tam leje, czyli ściany pną się w górę :) Ciekawe jak się będą prezentowały te niewielkie, trójkątne loggie widoczne poniżej.

Obrazek

Do tego super wrażenie robią wysokie na całą ścianę okna. No i ten narożny fragment będzie miał tez niezłą wystawę okien, na południowy zachód :) Chyba mieszkania tam na wyższych piętrach będą dawały sporo radości ;) Jest tu ktoś, kto tam właśnie sobie kupił lokal :?:


Wróć do „I etap inwestycji 5 Dzielnica Wrocławska od LC Corp”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości