Która wystawa okien jest najlpesza w nowym mieszkaniu?

Jakie mieszkanie wybrać w inwestycji 5 Dzielnica w Krakowie (przy Wrocławskiej). Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokalu.

Moderator: grzes

iti
Posty: 20
Rejestracja: 29 cze 2015, 20:00

Która wystawa okien jest najlpesza w nowym mieszkaniu?

Postautor: iti » 29 cze 2015, 20:13

Kupuję najprawdopodobniej mieszkanie w pierwszym etapie inwestycji 5 Dzielnica budowanej przez LCC w Krakowie. Zastanawiam się tylko jeszcze nad tym, która wystawa okien będzie tam najlepsza. Jak myślicie? Od południa będzie ulica Wrocławska, więc trochę głośno, od zachodu z kolei jest dosyć wysoki budynek urzędu marszałkowskiego, więc to również nie wydaje się najlepszy wybór. Z pozostałych stron wreszcie wyrosną budynki kolejnych etapów. I tak się zastanawiam co będzie tu najlepsze... Może jednak wystawa południowa, wyższe piętro i widok na Wrocławską... :?:

Nowy
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2015, 12:07

Re: Która wystawa okien jest najlpesza w nowym mieszkaniu?

Postautor: Nowy » 03 lip 2015, 15:55

No wszystko zależy ile słońca chcesz mieć w mieszkaniu :) Jeśli lubisz go dużo, to oczywiście najlepiej południe. Jeśli chcesz je mieć rano, to wschód, a jeśli po pracy i wieczorem, to zachód. Jeszcze jeszcze opcja na mieszkania z wystawą dwustronną i to może być całkiem niezła opcja, jeśli tylko jest możliwość zakupu takiego lokalu :)

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

Re: Która wystawa okien jest najlpesza w nowym mieszkaniu?

Postautor: michzio » 18 sie 2015, 22:45

Jest jeszcze opcja, że jak chcesz zaoszczedzic na cenie m2 i w przyszlosci na klimatyzacji to wybierz wystawę N... tylko warunek żeby bylo w miare duzo okien w mieszkaniu bo inaczej to ciemnawo pewnie będzie... Ja na ruczaju mieszkam w ekspozycji W-N i nie narzekam az sie dziwie ze w mieszkaniu w lecie moze byc znosna temperatura bez klimatyzacji po tym jak wczesniej mieszkałem w ekspozycji S i W

megi
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, 11:41

Re: Która wystawa okien jest najlpesza w nowym mieszkaniu?

Postautor: megi » 20 sie 2015, 10:09

Jeśli chodzi o klimatyzację i te sprawy, to faktycznie pod tym kątem północna wystawa jest pewnie ok. Z drugiej strony, z taką wystawą, to słońca w mieszkaniu się prawie nie widuje :) Nie wiem czy czasem widujecie elewacje budynków od północnej strony, pokryte zielonkawymi porostami, natomiast na innych wystawach tego nie ma. Ja jednak chyba wybiorę okna skierowane na zachód, bo rano nie będzie budziło mnie słońce, a będzie go sporo popołudniami, czyli wtedy, kiedy wraca się z pracy. Ale też zdaje sobie sprawę z tego, że zwłaszcza latem, mogę mieć dosyć gorąco w mieszkaniu.

Z drugiej strony mieszkałam też w mieszkaniach o wystawie południowej i nigdy nie miałam klimatyzacji. Choć muszę przyznać, że podczas ostatnich upałów, było jednak przesadnie gorąco, no ale jakoś udało mi się przeżyć ;) Trudno chyba powiedzieć coś o tym, jaka jest najlepsza wystawa okien w mieszkaniu, dla każdego będzie to pewnie trochę inaczej wyglądało. Trzeba sobie wylistować plusy i minusy, a następnie zdecydować co się bardziej liczy :idea:

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

Re: Która wystawa okien jest najlpesza w nowym mieszkaniu?

Postautor: michzio » 23 sie 2015, 17:31

Wlasnie ten blok ma troche wad bo północna ekzpozycja to będzie fakt ciemno jak w piwnicy z 2 powodów skrzydała które będą zasłaniać doplyw jakiegokolwiek światła i małe okna. Wschodnia elewacja od ogrodu moze być spoko ale tam chyba tylko 20 m od sąsiadów. Zachodnia ekzpozycja jest blizej skrzyzowania + tam pod tym urzędem to jest dosc konkretny ruch samochodowy co chwile ktos nawraca parkuje i chodzi więc pewnie tylko mieszkania na ostatnim mietrze bo nizej to trzeba w zamknietych oknach siedziec

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

Re: Która wystawa okien jest najlpesza w nowym mieszkaniu?

Postautor: michzio » 23 sie 2015, 17:37

ja mieszkam teraz w ekspozycji Zachodnio-północnej ale mam stosunkowo dużo okien w zasadzie cała ściana więc na brak światła nigdy nie narzekałem a o dziwo temperatura jest ok. Mieszkałem w ekspozycji południowej i zachodniej to w mieszkaniu moim zdaniem nie dało się żyć (pewnie też kwestia że dużo okien było i na wyższych piętrach gdzie dostęp światła w ogóle nie był zasłonięty.)
W okolicach Łobzowa miałem wrażenie że tam nie ma żadnego przewiewu w lecie i skwar po prostu unosi się w powietrzu. Ogólnie temperatury były tak od początku czerwca do połowy września szklarniowe.
Łobzów ma też taką wadę, że tam konkretny smog w zimie jest tak od listopada do lutego konkretnie zadymione w zasadzie się dymem oddycha. No i woda w kranach pewnie gorszej jakości w tej części miasta bo z ujęcia rudawy na bronowicach.

Nowy
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2015, 12:07

Re: Która wystawa okien jest najlpesza w nowym mieszkaniu?

Postautor: Nowy » 26 sie 2015, 1:01

Dzięki za informację @michzio :) Z tym smogiem, to za bardzo bym nie przesadzał... to znaczy, że on tam faktycznie jest i jest duszący w zimowe bezwietrzne wieczory. Tylko, że w Krakowie trudno od niego uciec, bo takie samo wrażenie miałem np., kiedy mieszkałem na Olszy. Może lepiej jest w jakichś wyższych częściach, ale generalnie to minus chyba całego miasta. A co do tej wody gorszej, to się nie zastanawiałem nad tym, ale faktycznie w Bronowicach jest ujęcie. Myślisz, że z Raby jest lepsza :?: I jeszcze co do upałów, to czy ja wiem, czy Łobzów jest gorszy... Tam przynajmniej jest trochę zieleni i jest gdzie wyjść (choćby Młynówka).

A wychodzi na to, że wystawa okien, to sprawa bardzo indywidualna. Ja tam od północy też nie bardzo, ale rozumiem, że niektórym może to odpowiadać. W każdym razie zgadzamy się chyba, że to, żeby w mieszkaniu było jasno (jeśli już nie słonecznie), to jednak ważna sprawa :) Zazwyczaj jasne mieszkania bywają nieco droższe, niż położone właśnie tak, jak to opisałeś.

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

Re: Która wystawa okien jest najlpesza w nowym mieszkaniu?

Postautor: michzio » 28 sie 2015, 12:26

mieszkam na ruczaju aktualnie bobrzyńskiego i widać różnicę
raz dość duży przewiew jest tutaj jeżeli chodzi o lato pomimo upałów, tam poprostu nie ma takiej naturalnej wentylacji tzn 35 stopni + brak wiatru i gorąc od spalin bo często korkują się tamte okolice obsawiam że z +2 stopnie w porównaniu do obrzerzy krakowa i odczuwalna temperatura pewnie nawet z +5 stopni.
jak mówiłem w ekpozycji NW aktualnie nie nazekam na brak swiatla do prawda mam 2 x okno + 2 x drzwi balkonowe na pokoj 25 m2... na 5 dzielnicy mieszkania maja nieco mniejsza powierzchnię przeszklen no i loggie które jednak tworzą efekt zacienienia.

odnosnie smogu np na ruczaju nie doświadczyłem go w zasadzie przez całą zimę, podczas gdy mieszkajac na ulicy pod fortem nie opodal był on permanentny pewnie zasługa licznych domów jednorodzinnych na azorach, czywiscie nie zawsze ale stosunkowo często oddychało się powietrzem porównywalnym do wdychania dymu z ogniska


Wróć do „Wybór własnego nowego mieszkania, na co zwrócić uwagę?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość