Strona 1 z 1

Ogrody Łobzów - nowy park w dzielnicy Krakowa Krowodrza

: 10 lip 2015, 0:12
autor: Nowy
Coś, co na pewno spodoba się wszystkim osobom, które kupują nowe mieszkania w inwestycji 5 Dzielnica prowadzonej przez LC Corp przy Wrocławskiej. W najbliższym czasie (2 weekend lipca) otwarty zostanie nowy park w dzielnicy Krowodrza, a będzie się nazywał Ogrody Łobzów i będzie historycznie nawiązywał do parku, który kiedyś otaczał mieszczący się tam Zamek Królewski w Łobzowie (obecnie jest to jeden z wydziałów Politechniki Krakowskiej). Sam zieleniec łatwo będzie znaleźć, bowiem zlokalizowany jest on niemal w ciągu ścieżki spacerowej Młynówka Królewska.

W tej chwili Ogród Łobzów będzie liczył jedynie 1,5 hektara, jednak docelowo jego powierzchnia ma wynieść 3,5 hektara, a to już wcale nie tak mało :) W oddawanym właśnie mieszkańcom Krakowa fragmencie znajdzie się przede wszystkim duży, i jeden z najbardziej oryginalnych w mieście plac zabaw. Do tego również mała architektura i wytyczona ścieżka biegowa. Kiedyś na park ma wychodzić nawet restauracja, co na pewno jeszcze bardziej podniesie atrakcyjność tego terenu.

Ogrody Łobzów będą zamykane na noc i otwierane dopiero o poranku, co powinno zniechęcić nieproszonych gości do jego odwiedzania. Dobrze, że ta nowa miejska inwestycja będzie w należyty sposób chroniona. Jeśli ktoś już ma fotografie tego miejsca, to zapraszamy do ich dodania na forum, żeby więcej osób mogło zobaczyć to nowe udogodnienie dla mieszkańców.

Re: Ogrody Łobzów - nowy park w dzielnicy Krakowa Krowodrza

: 14 lip 2015, 0:24
autor: megi
To w takim razie kilka nowych zdjęć nowego parku otwartego w Krakowie, czyli Ogrody Łobzów. Może nie jest to zbyt duży zieleniec, ale jednak bardzo ciekawie zaaranżowany :) Warto jednak zauważyć tutaj, że budowa parku cały czas trwa i faktycznie wygląda na to, że za jakiś czas będzie on znacznie większy. Świetne wrażenie robi zwłaszcza duży plac zabaw dla dzieci, w którym znalazło się wiele ciekawych huśtawek, ścianek wspinaczkowych itp. jest również coś dla rodziców, czyli siłownie na świeżym powietrzu, część urządzeń znalazło się nawet w obrębie placu zabaw, czyli że rodzice mogą trenować nie spuszczając oka ze swoich dzieci :)

Obrazek
Alejki w nowym parku w Krakowie Ogrody Łobzów.

Obrazek
Ławeczka i boisko do gry w koszykówkę w Ogrodach Łobzów.

Obrazek
W tle widać wspomniany wcześniej plac zabaw w nowym parku.

Obrazek
Przyrządy do ćwiczeń na świeżym powietrzu w nowym parku w Łobzowie.

Obrazek
Widok na park i jego alejki w Ogrodach Łobzów.

Re: Ogrody Łobzów - nowy park w dzielnicy Krakowa Krowodrza

: 08 lis 2015, 17:14
autor: michzio
Park to wygląda tak
wikipedia.org/wiki/Tiergarten_(park)

To to jest raczej skwer, a z obrazków wygląda, że jakiś plac zabawa z częścią sportową. W krk puki co jest dwa parki tj. Park Lotników i Las Wolski liczę, że powstaną jakieś nowe.