Stan dewloperski

Forum przeznaczone dla osób, które zamierzają kupić lub już kupiły nowe mieszkanie w inwestycji 5 Dzielnica Wrocławska od LC Corp.

Moderator: grzes

jawit
Posty: 2
Rejestracja: 01 sty 2017, 13:42

Stan dewloperski

Postautor: jawit » 17 mar 2017, 22:32

Niestety sam nie mogłem być na przeglądach lokatorskich,czy jest ktoś na forum kto mógłby mi powiedzieć w jakim stanie są oddawane mieszkania.Chodzi mi o stan ścian ,w umowie jest napisane że są otynkowane gipsem kat.III i pomalowane.Czy w związku z tym jedna warstwa gładzi i przetarcie wystarczy pod malowanie czy trzeba kłaść podwójnie a może wystarczy przetrzeć i farba.I jeszcze jedno w jakim stanie są podłogi czy trzeba zrobić wylewkę samopoziomującą czy pod panele jest ok.Poza tym coś głucho na tym forum.Pozdrawiam przyszłych mieszkańców.

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2016, 15:36

Re: Stan dewloperski

Postautor: grzes » 20 mar 2017, 8:33

Firma, która mi pomagała przy odbiorze powiedziała, że stan ścian jest dobry (niestety tutaj nie powiem Ci jak wygląda dalsza praca z jej wykończeniem, ale na moje oko wystarczy jedna warstwa + malowanie).
Z podłogami (i sufitami) w moim przypadku było gorzej, ponieważ były duże nierówności (przełamanie poziomów) dochodzące nawet do max 2,5cm. Takie nierówności powinien developer (podwykonawca) wyrównać ponieważ nie dopilnował na etapie wylewki.
Z warstwą wylewki samopoziomującej stracisz dodatkowe cm'y na wysokości więc lepiej zobowiązać developera to poprawki, bo później stracisz na kleju i innych elementach pod podłogą. Podobnie jest z sufitami, gdzie też nie ma płaszczyzny więc albo podwieszenie sufitu albo zacieranie (wykonawca nie może wg. prawa położyć nowej warstwy ponieważ zmieniłoby to mieszkanie, co jest niezgodne z umową).

Dopilnujcie sobie poziomów, bo widziałem, że sporo osób odebrało mieszkanie w takim stanie jak je zobaczyli (gdyby nie pomoc z zewnątrz) też bym odebrał bo na pierwszy rzut oka jest okej, problemy pojawiły się po przyłożeniu 2-metrowej poziomicy i wtedy było widać wszystkie załamania.

Kąty proste też są zachowane (w moim przypadku), w jednym miejscu miałem odchylenie, ale to było spowodowane zbyt płytkim osadzeniem kabla elektrycznego.

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2016, 15:36

Re: Stan dewloperski

Postautor: grzes » 30 mar 2017, 15:32

Ja poprawki zgłosiłem przy finalnym odbieraniu mieszkania, deweloper jeszcze się do nich nie ustosunkował mimo, że miął prawie miesiąc.


Wróć do „Przyszli mieszkańcy inwestycji 5 Dzielica Wrocławska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości