Przeglądy lokatorskie w inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Forum przeznaczone dla osób, które zamierzają kupić lub już kupiły nowe mieszkanie w inwestycji 5 Dzielnica Wrocławska od LC Corp.

Moderator: grzes

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2016, 15:36

Przeglądy lokatorskie w inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postautor: grzes » 02 lis 2016, 21:23

Witam,
zbliżają się wielkimi krokami przeglądy lokatorskie przyszłych mieszkańców. Czy poza dalmierzem i wydrukowanym planem mieszkania warto coś jeszcze mieć ze sobą? Ograniczenie dwóch osób sprawia, że nie można wziąć nikogo do pomocy.

Obecny stan domu przedstawia się następująco:

Obrazek

mateusz
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2016, 16:22

Re: Przeglądy lokatorskie w inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postautor: mateusz » 29 gru 2016, 18:44

czy wszystko w porządku, bo mieliśmy tam kupić mieszkanie znaczy plan mieszkania, ale już na wstępie zraziła nas obsługa i mamy obawy czy to ciągnąc, bo nie wydają się wiarygodni!

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2016, 15:36

Re: Przeglądy lokatorskie w inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postautor: grzes » 02 sty 2017, 6:35

Panie Mateuszu,
na wstępie muszę spytać czy jest Pan pewny odnośnie inwestycji o którą Pan pyta (w dwóch innych tematach widzę, że pyta Pan o "Nową piątą dzielnicę" wrzucając plakat reklamowy "5 dzielnicy").

Jeśli chodzi o wykończenie mieszkania przy Wrocławskiej 69 to mam kilka zastrzeżeń, ale biorąc pod uwagę mieszkania jakie widziałem, to te są dobrze zrobione.
Jedyna rzecz jaka mnie zastanawia to konieczność pionowej dylatacji (dylatacje robi się tylko między podłogą-ścianą lub sufitem-ścianą), a z tego co widziałem, to każdy narożnik jest nacięty (developer i kierownik budowy tłumaczył to ruchami się budynku, który jest jeszcze placem budowy oraz natężeniem ruchu przy skrzyżowaniu).

24sell
Posty: 15
Rejestracja: 03 sty 2017, 2:00

Re: Przeglądy lokatorskie w inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postautor: 24sell » 03 sty 2017, 2:22

Dokladnie nie moga coe krecic bo juz nie sprzedaja mieszkan od dawna.

Dylatacje? Hm rozumiem, ze sa pomiedzy trzema czesciami budynku? Chyba tworzy sie dylatacje powyzej 25m. To jednak zelbetowy budynek.

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2016, 15:36

Re: Przeglądy lokatorskie w inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postautor: grzes » 03 sty 2017, 19:46

tutaj masz zdjęcie z jednego z pokoi

Obrazek

witold
Posty: 8
Rejestracja: 29 gru 2016, 18:52

Re: Przeglądy lokatorskie w inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postautor: witold » 03 sty 2017, 19:59

No nie wygląda, to dobrze trzeba przed odbiorem im kazać poprawić, bo potem samemu...........

megi
Posty: 25
Rejestracja: 28 cze 2015, 11:41

Re: Przeglądy lokatorskie w inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postautor: megi » 03 sty 2017, 21:37

Ja tam się spotkałam z pionowymi dylatacjami - choć może nie dokładnie tak. Zasugerowano mi, żeby zastanowić się, czy wklejać w ścianę duże lustro, na styku pionu i ściany nośnej, bo może pęknąć. Generalnie wydaje mi się, że to w takiej formie, jak tu pokazane, jest do ogarnięcia jakoś, o ile to łazienka, może w pokoju też dałoby się jakoś z tym żyć - daj znać czy uda Ci się załatwić zamaskowanie tej dylatacji, choć wolałabym chyba coś takiego, niż później bezładnie układające się pęknięcia na tynku...

24sell
Posty: 15
Rejestracja: 03 sty 2017, 2:00

Re: Przeglądy lokatorskie w inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postautor: 24sell » 03 sty 2017, 23:52

Masz jakies skrajne mieszkanie czy to w kazdym tak jest? :roll: Ja tam niby kiedys budownictwo studiowalem, o dylatacjach slyszalem, ale takich to raczej nie. Choc moze sie nie znam bo teraz zupelnie inna branza sie zajmuje.

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2016, 15:36

Re: Przeglądy lokatorskie w inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postautor: grzes » 04 sty 2017, 10:22

Jak zasięgałem rady, to taka dylatacja jest stosowana jak najbardziej, ale powinna być akrylem potraktowana (docelowo developer powiedział, bym sam to zrobił na etapie wykończenia/malowania), jednak jak rozmawiałem "ze fachowcami", to mogę wymagać tego od nich - chociaż byli zaskoczeni, że zrobili pionowe.

24sell
Posty: 15
Rejestracja: 03 sty 2017, 2:00

Re: Przeglądy lokatorskie w inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postautor: 24sell » 05 sty 2017, 13:04

Wiadomo wogolw kiedy beda odbiory tych mieszkan (chodzi mi o przekazanie kluczy), blizej lutego czy blizej czerwca? Jaki jest teraz czas oczekiwania w Krakowie na odbiory inwestycji mieszkaniowych?


Wróć do „Przyszli mieszkańcy inwestycji 5 Dzielica Wrocławska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość