5 Dzielnica: budowa kondygnacji podziemnej II etapu inwestycji

Rusza sprzedaż i budowa kolejnego - II etapu nowej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie - 5 Dzielnica od LC Corp na Łobzowie przy ul. Wrocławskiej.

Moderator: grzes

Nowy
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2015, 12:07

5 Dzielnica: budowa kondygnacji podziemnej II etapu inwestycji

Postautor: Nowy » 01 lis 2015, 18:24

Sprzedaż trwa już od jakiegoś czasu, ale również rozpoczęło się budowanie kondygnacji podziemnej inwestycji 5 Dzielnica od LC Corp :)

Obrazek

Jak na razie prowadzone są prace ziemne, na dnie wykopu pracują koparki, a wywrotki wywożą wydobywaną ziemię. Widać spory rozmach prowadzonych robót.

Obrazek

A tu kolejne koparki, widać że jest tam ich sporo zaangażowanych. Na dnie wykupu pracują też ludzie, co widać na zdjęciach.

Obrazek

W tle prowadzonych prac widać stojącą już przy ulicy Poznańskiej inwestycję Murapol Poznańska Kraków, w ogóle zbudowano tam już dosyć sporo nowych budynków.

Obrazek

A tu widać, że boki wykupu są umacniane drewnem, żeby nie osypywała się droga oraz chodnik przechodzący obok :) Jak myście, będzie im to sprawnie szło :?: Jak myślicie, który z budynków będzie ładniejszy, pierwszy czy drugi etap projektu LC Corp 5 Dzielnica :?:

MarcinJ
Posty: 3
Rejestracja: 30 gru 2015, 21:34

5 Dzielnica Kraków: budowa kondygnacji podziemnej II etapu

Postautor: MarcinJ » 30 gru 2015, 21:55

Tym razem mi udało się odwiedzić okolice, w której powstają budynki inwestycji 5 Dzielnica w Krakowie. Chyba nieźle idzie budowa, o czym można przekonać się ze zdjęć, które zamieszczam poniżej :)

Obrazek

Widać, że sporo zmieniło się od czasu, kiedy kończony był wykop po tej budowie. Są już na poziomie garażu podziemnego elementy pionowe, np. ściany i filary, na których będzie wspierał się parter nowego bloku przy Wrocławskiej w Krakowie :)

Obrazek

Są też zbrojenia oraz materiał na niej. Do tego niektóre elementy tej kondygnacji są jeszcze w deskowaniu. Znaczy, że cały czas się dzieje i ciągle wiele się tam zmienia.

Obrazek

A tu jeszcze tablica informacyjna dotycząca inwestycji 5 Dzielnica Wrocławska Kraków. Jeśli ktoś chce się dowiedzieć czegoś więcej o tej budowie, to powinna być niezłym źródłem wiedzy ;)

Obrazek

Tu widać sporo materiałów, które mają posłużyć do budowy, to między innymi szalunki oraz stemple. Widać też sporo robotników na budowie, a to znaczy, że prace toczą się cały czas. Oczywiście fotki są całkiem świeże.

Obrazek

Ale jeśli ktoś ma świeże zdjęcia z inwestycji 5 Dzielnica etap II, to w takim razie chętnie zobaczę. Ciekawe jak to wszystko będzie wyglądało, kiedy już skończą… Mam nadzieję, że dobrze i że dobrze będzie się mieszkało w tej okolicy :D

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

Re: 5 Dzielnica: budowa kondygnacji podziemnej II etapu inwestycji

Postautor: michzio » 02 sty 2016, 0:37

Wydaje się przesunięte strasznie blisko drogi, zresztą I etap także wydaje się być na samym skrzyżowaniu. Czuje, że będzie hałas.

Nowy
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2015, 12:07

Re: 5 Dzielnica: budowa kondygnacji podziemnej II etapu inwestycji

Postautor: Nowy » 02 sty 2016, 13:29

Owszem, blisko drogi, ale umówmy się, że chodzi o nowe mieszkania w mieście, w sporym mieście. Jeśli chce się cieszy, to raczej polecałbym dom pod lasem za miastem ;) No i cichsze mieszkania będą pewnie w głębi osiedla 5 Dzielnica, ale po pierwsze, na nie trzeba będzie jeszcze dłużej zaczekać, a po drugie, będzie też z nich nieco dalej do głównych ciągów komunikacyjnych, przystanków, sklepów itp. :) Myślę, że nie będzie źle, zobacz na mieszkania przy Alejach Trzech Wieszczów ;)

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

Re: 5 Dzielnica: budowa kondygnacji podziemnej II etapu inwestycji

Postautor: michzio » 03 sty 2016, 0:14

Wiadomo, że w centrum miasta, ale na początku wydawało mi się, że będą te budynki lekko głębiej np. etap 1 będzie się zaczynał gdzieś na wysokości budynku urzędu marszałkowskiego tj. pas 10m drzew tam pozostanie, a tutaj upchany pod sam chodnik (troche mnie to dziwi w kwestiach perspektyw poszerzania dróg, robienia wysepek na skrzyzowaniach, ewentualnie przebudowy chodników na szersze etc na wrocławskiej, że miasto tak blisko wydało pozwolenie. :) Pozatym to, że centrum miasta nie oznacza, że musi być głośno, a na wiosce w lesie ma być cicho. Można mieć mieszkanie czy dom 300m od głownej ulicy za drzewami w stronę rzeki czy parku lub nawet tak jak tutaj pewnie te bliżej torów kolejowych będą spokojne. No i można mieć na wsi dom przy ruchliwej drodze krajowej czy powiatowej. :roll: Ciekawe jak to wyjdzie liczyłem kupując mieszkanie że wypadnie z oknami na budynek urzedu marszałkowskiego nieco głębiej i będzie mi on zasłaniał hałasy, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce.

abbey
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2015, 1:08

Re: 5 Dzielnica: budowa kondygnacji podziemnej II etapu inwestycji

Postautor: abbey » 26 sty 2016, 22:41

Czy ma ktos nowe zdjecia i informacje o postepach budowy II etapu, jest juz prawie koniec stycznia 2016 ? :roll:

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

Re: 5 Dzielnica: budowa kondygnacji podziemnej II etapu inwestycji

Postautor: michzio » 27 sty 2016, 18:06

tu są od harpuna z 22 stycznia, na stronie lcc też są w miarę świeże z połowy stycznia:
skyscrapercity.com/showpost.php?p=130173153&postcount=17255

abbey
Posty: 10
Rejestracja: 29 gru 2015, 1:08

Re: 5 Dzielnica: budowa kondygnacji podziemnej II etapu inwestycji

Postautor: abbey » 28 sty 2016, 0:04

Dzięki za link, wygląda że jest to budynek B3, mam rację? Mnie interesuje budynek B5. Zima łagodna to prace idą do przodu. :D

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

Re: 5 Dzielnica: budowa kondygnacji podziemnej II etapu inwestycji

Postautor: michzio » 28 sty 2016, 15:04

B5 też tam są zdjęcia.


Wróć do „II etap inwestycji 5 Dzielnica LC Corp Kraków przy Wrocławskiej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości