Przeglądy lokatorskie w nowych mieszkaniach - II etap 5 Dzielnica Kraków

Rusza sprzedaż i budowa kolejnego - II etapu nowej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie - 5 Dzielnica od LC Corp na Łobzowie przy ul. Wrocławskiej.

Moderator: grzes

Geev
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2015, 20:51

Przeglądy lokatorskie w nowych mieszkaniach - II etap 5 Dzielnica Kraków

Postautor: Geev » 27 mar 2017, 0:52

Hej, już po przeglądach lokatorskich. Było sporo osób więc podzielcie się proszę waszymi wrażeniami i przemyśleniami.
Jakie macie ogólne odczucia? U mnie wyszło parę niedorobek - zobaczymy jak/czy deweloper się do tego ustosunkuje.

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2016, 15:36

Re: Przeglądy lokatorskie w nowych mieszkaniach - II etap 5 Dzielnica Kraków

Postautor: grzes » 30 mar 2017, 15:23

w moim budynku już były odbiory i też zgłosiłem kilka niedociągnięć, ale odpowiedzi od developera jeszcze nie dostałem

Geev
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2015, 20:51

Re: Przeglądy lokatorskie w nowych mieszkaniach - II etap 5 Dzielnica Kraków

Postautor: Geev » 06 maja 2017, 10:55

Grześ, rozumiem że kupiłeś mieszkanie w 1szym etapie? Podpisałes odbiór przed poprawkami? Kiedy informowali Was do stawienia się na odbiór i jak to wyglądało? O jakich niedorobkach wspominasz? Na co warto zwrócić uwagę?

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2016, 15:36

Re: Przeglądy lokatorskie w nowych mieszkaniach - II etap 5 Dzielnica Kraków

Postautor: grzes » 08 maja 2017, 7:18

@Geev
#1. kupiłem mieszkanie w pierwszym etapie i do tego momentu wszystko było dobrze pomiędzy mną, a LCC.

#2. Odbioru mieszkania nie podpisałem ponieważ zgłosiłem za dużo uwag i miesiąc (taki jest czas na naprawę po odbiorze) wydawał mi się nierealny. Kobieta z LCC powiedziała, że kolejna tura odbiorów jest za dwa miesiące, wiec pomyślałem, że dodatkowy miesiąc mnie nie zbawi.
Jednak kobieta "poświadczyła nieprawdę" bo dwa miesiące minęły, a o kolejnej turze odbiorów ani widu, ani słychu.

#3. dostałem maila 20 marca bym potwierdził chęć odbioru mieszkania, a odbiory były od 27 lutego do 3 marca wg harmonogramu.

#4. na umówioną godzinę spotkaliśmy się przed budynkiem (jako, że nie jest ograniczona ilość osób przy odbiorze, przyprowadziłem ze sobą fachowców - co było dobrym krokiem). W odbiorze brał udział przedstawiciel wykonawców (mężczyzna) oraz dewelopera (kobieta) [nazwisk, ani stanowisk nie znam]. Weszliśmy do mieszkania i kobieta zaczęła nam robić wykład z kluczy, liczników itp., a my w tym czasie mieliśmy oglądać mieszkanie czy odbieramy czy nie ... Spędziliśmy w mieszkaniu godzinę zamiast planowanych pół, po czym oświadczyłem, że mieszkania w tym stanie nie odbieram (kobieta była zaskoczona, bo byłem pierwszą osobą, która nie odebrała mieszkania) i gdybym nie wszedł z fachowcami to bym odebrał!

#5. Główną uwagą u mnie był brak poziomów na podłodze i suficie (rekord 2.5cm). Poziomy były wzdłuż wylewek, ale na łączeniu pomieszczeń "kuchnia-salon", "pokój-wejście do pokoju" to już nie. Wyszło to przy przyłożeniu dwumetrowej poziomicy. Różnice w pomieszczeniach też sprawiły, że deskach mogę pomarzyć, a na płytkach będę musiał równać klejem sporo.

#6. Tak na prawdę do na wszystko.
- U mnie rysa była nawet w wizjerze w drzwiach (a.k.a. Judaszu).
- Zwróć sobie uwagę na kąty proste przynajmniej w kuch i łazience gdzie będziesz mieć sprzęty AGD, bo jak będziesz mieć coś kopnięte to nie wsadzisz sobie np. lodówki.
- Sprawdź sobie też okna dokładnie - u mnie nie były umyte co utrudniało ocenę. Budowlaniec mówił, że nie będą myć wszystkich okien co chwilę, to go mój fachowiec zgasił, że powinny być umyte tylko te, które są odbierana [to oraz usterki które zgłaszali mi rozpoczęły małą wojnę pomiędzy nimi].
A Ty jesteś klientem, a nie Twoi fachowcy, więc uwagi osób trzecich nie muszą być brane pod uwagę przez przedstawicieli - kumpel miał taką sytuację, że musiał wszystko jeszcze raz przedyktować developerowi bo ten czekał, aż uwagi zgłosi klient, a nie osoba trzecia (inny developer, inna inwestycja, ale miej to na uwadze).
- w oknach koniecznie sprawdź zawiasy, otwieranie, domykanie i RYSY!! Rys miałem kilka i mimo brudnych okien zgłosiliśmy kilka. Miałem też wadę fabryczną (bąbel powietrza) i tutaj kolejny odcinek sitcomu "Budowlaniec vs. mój fachowiec":
Budowlaniec: że to usterka poniżej 1mm więc nie mogę tego zgłosić
Mój fachowiec: jest to usterka 3D o wymiarze 1mm przynajmniej, więc zgodnie z normą ... bla bla bla numer normy bla bla bla ... jest Pan kretynem, że odebrał Pan to z fabryki. Ten tekst zakończył bezpośrednią rozmowę tych dwóch przemiłych Panów :)

O wydruku instalacji przed można pomarzyć, przygotowana jest na płycie lub trzeba pojechać do nich wcześniej i zrobić sobie ewentualne zdjęcia.

24sell
Posty: 15
Rejestracja: 03 sty 2017, 2:00

Re: Przeglądy lokatorskie w nowych mieszkaniach - II etap 5 Dzielnica Kraków

Postautor: 24sell » 11 maja 2017, 11:58

U mnie bylo raczej wszystko ok. Choc nie jestem jakos pedantyczny w tych kwestiach. Posadzki raczej rowne, sciany raczej tez. Chyba ze mowimy o tym ze boczne sciany nie sa rownolegle do siebie (to akurat juz z projektu wynikalo ze beda lekko pod skosem). Co tam scianki mi dobudowali jakby sie doczepiac to jedna ma 77cm druga 73cm, tyle ze w sumie nie ma to jakos wiekszego znaczenia. Gniazko w lazience zroboili na srodku sciany -> lustro, no ale to to sie przekulo w 5min. Ogolnie jezeli chodzi o wieksze wady to nie znalazlem. Szyby faktycznie nie umyte ;) Osobiscie bym na te chwile ocenial jakosc wykonania mieszkan jako dobra. Wiadomo, nie ze wszystkim sie wpasuja w indywidualne potrzeby i potem przy wykanczaniu trzeba sie troche dostosowac, albo przekuwac. Przykladowo wentylacja w kuchni tak bezsensownie umieszczona ze szawka 100cm nie weszla. Wiec ostatecznie kupilem na jednej scianie nizsze 80cm na drugiej 100cm.

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2016, 15:36

Re: Przeglądy lokatorskie w nowych mieszkaniach - II etap 5 Dzielnica Kraków

Postautor: grzes » 11 maja 2017, 12:40

idę niedługo na kolejną turę odbioru (dostałem maila) to dam znać w jakim stopniu odnieśli się do moich uwag.
Najbardziej bolą mnie te nierówności na podłodze-suficie (przy ścianach wszystko zgodnie z planem).

Zastanawiam się ile osób tutaj zaglądających będzie rzeczywiście mieszkać na Wrocławskiej, bo motywacja "pod inwestycję" przewijał się dość często na tym forum.

Geev
Posty: 3
Rejestracja: 06 gru 2015, 20:51

Re: Przeglądy lokatorskie w nowych mieszkaniach - II etap 5 Dzielnica Kraków

Postautor: Geev » 07 sie 2017, 18:54

@grzes
dzięki za odpowiedź. My z tych co kupili żeby faktycznie mieszkać :) Zależy nam na najwyższej jakości i dziękuję bardzo za wszystkie porady.
Jak się deweloper ustosunkował?

grzes
Posty: 16
Rejestracja: 28 paź 2016, 15:36

Re: Przeglądy lokatorskie w nowych mieszkaniach - II etap 5 Dzielnica Kraków

Postautor: grzes » 29 sie 2017, 15:18

Przepraszam, że po takim czasie, ale byłem na wakacjach.

Developer się bardzo ładnie zachował i wszystkie moje uwagi były uwzględnione poprawione (poza oknem, gdzie znalazłem bąbel, ale zbyt mały by go uznać za wadę fabryczną). W jednym miejscu nie było kąta prostego, ale to przyszedł pracownik i kierownik budowy nie odszedł od niego do momentu gdy uwaga nie została poprawiona.


Wróć do „II etap inwestycji 5 Dzielnica LC Corp Kraków przy Wrocławskiej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości