Elewacja i wykańczanie I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postępy na budowie inwestycji mieszkaniowej 5 Dzielnica powstającej przy ulicy Wrocławskiej w Krakowie budowanej przez LC Corp.

Moderator: grzes

ragar
Posty: 13
Rejestracja: 05 lip 2015, 22:36

Elewacja i wykańczanie I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postautor: ragar » 14 cze 2016, 0:18

Udało mi się ostatnio wybrać w okolicę budowy inwestycji 5 Dzielnica (Wrocławska, Kraków) i zrobić kilka nowszych fotek :)

Obrazek

Widać, że całkiem szybko im idzie i coraz więcej pracy zostało już wykonanej. Co ciekawe, zauważyłem, że górę ocieplają nie styropianem, ale wełną mineralną. Nie jestem pewien czy to na pewno przez to, ale słyszałem kiedyś, że jest trochę przepisów przeciwpożarowych, które tego rodzaju sprawy określają :idea:

Obrazek

A od wschodu elewacja prawie ukończona i zostały jeszcze jakieś końcówki do dorobienia :)

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

Re: Elewacja i wykańczanie I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postautor: michzio » 19 cze 2016, 10:17

W sumie strasznie slumsowato te elewacje wyszły. Na wizce było dużo lepiej. Ten szaro beżowo żółty kolor jakiś dziwny.
Poza tym te okna jakieś takie malutkie w rzucie prostopadłym vs. perspektywa na wizkach. W zasadzie zastanawiam się po co zastosowano takie małe okna można było dać okna francuskie (czy jak to się nazywają okna wysokości drzwi balkonowych). Kosztowo pewnie nie byłoby różnicy bo, żeby te okna mniejsze wstawić należało zrobić podmurowanie z silikatów więc pewnie koszt tego podmurowania był z 100-200zł z robocizną vs. okna droższe z parę set zł. Wykusze trochę tu ubogo wyglądają w porównaniu do tych na wizualizacji. Pewnie ze względu na zbyt małe przeszklenia. Trochę ten blok wygląda jak tania podróbka 19 dzielnicy w warszawie

Obrazek

PS. może w realu jest lepiej a tylko zdjęcie tak pogarsza kto to wie.

Nowy
Posty: 29
Rejestracja: 29 cze 2015, 12:07

Re: Elewacja i wykańczanie I etapu inwestycji 5 Dzielnica Kraków od LC Corp

Postautor: Nowy » 24 paź 2017, 0:44

Etap pierwszy 5 Dzielnicy wygląda całkiem nieźle, wygląda na to, że zdecydowanie lepiej projektował jednak w okolicy LC Corp, niż Centrum Nowoczesnych Technologii :)

Obrazek


Wróć do „I etap inwestycji 5 Dzielnica Wrocławska od LC Corp”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość