LC Corp, GET IN Bank i kredyty frankowe

Tematy ogólne dotyczące inwestycji 5 Dzielnica prowadzonej w Krakowie przez LCC. Zalety i wady tej inwestycji, czy warto kupić tam mieszkanie?

Moderator: grzes

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

LC Corp, GET IN Bank i kredyty frankowe

Postautor: michzio » 28 sty 2016, 15:08

Jak oceniacie zdążą wybudować blok zanim zabnkrutują?
W związku ze zmianami jak przewalutowanie kredytów, podatek bankowy, etc. duża ekspozycja na kredyty frankowe GETIN Banku. Być może program naprawczy i upadłość, getin banku. Jak wiadomo inwestycja ma rachunki powiernicze w GETIN Banku, zapewne kredytuje ją GETIN Bank, etc.

Jak się na to zapatrujecie. Dodam, że PIS niezbyt Leszka Czarneckiego :) Jak oceniacie ryzyko tej inwestycji. Upadku GANTa też raczej nikt się nie spodziewał? :mrgreen:

ragar
Posty: 13
Rejestracja: 05 lip 2015, 22:36

Re: LC Corp, GET IN Bank i kredyty frankowe

Postautor: ragar » 31 sty 2016, 0:06

Myślę, że nie ma co dramatyzować... bo jednak uchwalona kilka lat temu nowa ustawa deweloperska mocno ten rynek ucywilizowała :) Po pierwsze i tak są już o nas wzmianki w księgach wieczystych, a to jednak dużo :) Po drugie, rachunki powiernicze w Getin Banku to przecież nie jest wielki problem, tam kasa wpływa i wypływa na konto dewelopera (a to przecież osobna firma średnio z bankiem powiązana). Jeśli upada kredytujący inwestycję, to szuka się pewnie inne, który sprawę dokończy. teoretycznie jest to jakieś opóźnienie, ale tragedii być nie powinno, to już nie są czasy Leoparda ;)

A że PiS niezbyt lubi Czarneckiego :?: Wszyscy o tym wiedzieli od zawsze i pewnie dobrze się przygotowali. Gorzej by było, jakby stracił łaski u PO, jak Krauze i jego Prokom kiedyś (chyba też mieli spółkę deweloperską), swoją drogą :) Źle być nie powinno, ja tam jestem dobrej myśli, z tego co widziałem, to opinie o LC Corp są jednak niezłe, firma jest na giełdzie, więc musi być w miarę przejrzysta. Ja tam spokojnie czekam na mieszkanie :idea:

michzio
Posty: 53
Rejestracja: 18 sie 2015, 22:24

Re: LC Corp, GET IN Bank i kredyty frankowe

Postautor: michzio » 31 sty 2016, 0:36

Wlasnie ta zaleznosc od GETIN Noble Bank (czyli w zasadzie ci sami wlasciciele co LC Corp jest troche nie zbyt) slyszalem nawet wypowiedzi kilku skrajnych poslow z PIS, ze jak po ustawie frankowej bedzie bank padal jakis to nie ma sie co przejmowac i dac im upasc jak w islandii, ze nie moze tak byc ze jakies bailouty, programy naprawcze, itd. Wtedy wiadomo bankowy fundusz gwarancyjny. Upadek GETIN BANK w zasadzie odcina LC CORP od finansowania. Jedyne pocieszenie jest w tym, ze pewnie ta ustawe frankowa do konca roku beda konsultowac i przeciagac. A wiadomo, przy upadku banku w pierwszej kolejnosci wierzycielami sa skarb panstwa i pewnie firmy typu podwykonawcy co zurawie dostarczaja, itd. :)


Wróć do „Inwestycja 5 Dzielnica Wrocławska Kraków - tematy ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości